Více pohledů

  • Kuchyňské ubrousky XKKO Organic 33x33 - Bird Eye Natural
  • Kuchyňské ubrousky XKKO Organic 33x33 - Bird Eye Natural

Kuchyňské ubrousky XKKO Organic 33x33 - Bird Eye Natural


Buďte první, kdo napíše recenzi na tento produkt

EAN: 8594216384822Katalogové číslo: ORGWIP3301
Značka: XKKO Organic

319,00 Kč

Details:

Tipy na použití:  Můžete je mít připravené k použití jako jednotlivě srolované ruličky nebo jen tak v kuchyňském šuplíku na hromadě. Podle našich zkušeností je k dokonalému komfortu, při běžném kuchyňském provozu a praní, potřeba něco mezi 30ti a 40ti kuchyňskými ubrousky. 


Ze stejného materiálu Vám můžeme doporučit i pleny XKKO Organic Bird Eye v rozměru 70x70 nebo vícevrstvé, skládané pleny XKKO Organic Bird Eye.

Detaily

 

Kuchyňské ubrousky XKKO Organic - ekologická alternativa k papírovým kuchyňským utěrkám.    

Dvouvrstvé, pratelné, opakovaně použitelné kuchyňské ubrousky, vyrobené z nebělené biobavlny.

 

Proč dvě vrstvy, když by stačila jedna? My se s polovičatým řešením nespokojíme. Dvě vrstvy znamenají více bavlny, větší savost, ubrousek navíc snadněji drží původní tvar. Ubrousek je navíc pocitově silnější a velmi dobře se s ním manipuluje.

Proč tkáme ubrousky stylem bird eye? Tahle tkanina je mnohem hladší než froté a pro kuchyňské ubrousky nám připadá naprosto dokonalá.

Jako každou bavlnu i kuchyňské ubrousky XKKO před použitím několikrát vyperte s běžným prádlem, zvýšíte tím výrazně jejich savost. Toto předeprání je potřebné k vyprání přírodních bavlněných olejů přítomných v nebělené bavlně.  


Proč BIO bavlna? BIO bavlna s certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard) je pěstována bez použití chemických postřiků za využití přírodních zákonitostí.

Přirozená biodiverzita, rotování pěstovaných plodin a hnojení kompostem udržují půdu zdravou a plnou živin. Místo chemických přípravků se zaplevelení předchází prostým pletím a okopáváním, mulčováním, efektivnějším zavlažováním, pěstováním více druhů rostlin pohromadě.

Používají se přírodní insekticidy a různými postupy (např. vysazení určitých plodin) se podporuje výskyt přirozených nepřátel škůdců. Sběr květů často probíhá ručně nebo šetrnějším způsobem a bez použití chemických látek na defoliaci rostlin.

 


 

 

Počet kusů v balení: 10ks

 

Rozměr:  33x33cm

 

Plošná hmotnost: 2x160+ gr./m2

 

Složení:  100% bavlna v certifikované BIO kvalitě

 

Způsob tkaní:  vazba Bird Eye

 

Ubrousky je možné prát až na 95 stupňu Celsia ( dostatečná teplota pro praní , při které nedochází k výraznému opotřebení ubrousků,  je 60 stupňu Celsia)

Před prvním použitím ubrousky vyperte.

Při praní nepoužívejte aviváž, snižuje savost výrobku.

Doporučujeme používat standartní prací prostředky.  Mýdlo a mýdlový sliz mohou výrazně snížit savost výrobku a způsobit jeho poškození, stejně jako poškození Vaší pračky.

Pokud je to nutné, tak jako prevenci změny tvaru a rozměrů, doporučujeme po každém vyprání  lehce vytáhnout výrobek do původního tvaru a rozměrů.

 

Praním ubrousků může dojít ke změně velikosti a tvaru  (sražení případně vytažení) o +-10%

 

Sušení v sušičce se nedoporučuje.

 

Kuchyňské ubrousky XKKO Organic vlastní atesty požadované vyhláškou MZ ČR číslo 84/2001 Sb. Stanovující požadavky na výrobky pro děti do 3 let.

 

Kuchyňské ubrousky XKKO Organic prošly navíc nadstandardními testy a získaly jakostní značku Česká kvalita/Zaručená kvalita.

 

 

 

 

 

Recenze

Napište vlastní recenzi

Právě hodnotíte: Kuchyňské ubrousky XKKO Organic 33x33 - Bird Eye Natural

Jak hodnotíte tento produkt? *

  * ** *** **** *****
Užitečnost
Kvalita
Cena