Zvažte, co si pořídíteRádi vám pomůžeme zorientovat se v nepřeberné nabídce čtvercových plen.


Když se budete rozhodovat, kterou plenu si vybrat, nerozhodujte se pouze podle ceny, ptejte se i na další vlastnosti plenek.


Ptejte se na gramáž, ledacos vám napoví o tloušťce pleny nebo osušky, a tedy částečně i o tom, jakou bude mít plena nebo osuška savost. Někteří výrobci gramáž plen raději neuvádějí. Přitom nižší gramáž by měla být výrazně levnější.


Ptejte se na přesný rozměr. V ČR jsou zavedené rozměry 70x70 a 80x80. Pokud budete používat k přebalování jiné než čtvercové tvary plenek, budou vám při skládání dělat problémy.


Pokud jste se rozhodli pro pleny z BIO bavlny, ptejte se po certifikátech, které osvědčují to, že je bavlna opravdu BIO. Ptejte se po certifikátech GOTS.


V případě, že zvažujete, že budete pleny používat také k přebalování, doporučujeme vám vybírat z bavlněných nebo biobavlněných plen. Bavlnu je možné bez problémů prát na vyšší teploty, které jsou pro přebalování potřeba. S použitím současných pracích prášků stačí prát na 60 °C. Praní na vyšší teploty jakýkoliv materiál poškozuje a je v dnešní době, s výjimkou šestinedělí, zbytečné.


Jestliže budete pleny používat spíše jako osušky, podložení pod hlavičku, do kočárku, po krmení atd., doporučujeme vám široký výběr bambusových plen, ubrousků a osušek.  Bambus je výrazně jemnější, měkčí a po praní na 40 °C netvrdne.