O společnosti


2000
Naši malou rodinnou firmu jsme založili v roce 2000 a na českém a slovenském trhu úspěšně působíme již 16 let. Od vzniku firmy nabízíme klasické bavlněné dětské pleny a postupem času jsme nabídku rozšířili i o další kojenecké zboží. U všech produktů klademe vždy velký důraz na kvalitu, ekologii a inovativnost. Během 16 let podnikání v tomto odvětví jsme vybudovali funkční distribuční síť a úspěšně konkurujeme tradičním českým výrobcům tohoto zboží.

2005
Naše nabídka se neustále rozrůstá. Přicházíme s novými vzory bavlněných plen, v různém provedení i gramáži. Začínáme se pravidelně účastnit mezinárodních textilních veletrhů STYL a KABO. Zboží naší firmy získalo v roce 2005 jedno z ocenění Česká kvalita, a to cenu Quality zone.

2006
O rok později začínáme spolupracovat s designérským studiem Kantor‘s creative club, které v oblasti obalového designu spolupracuje i s významnými nadnárodními společnostmi. Vytváříme značku KIKKO (je registrovaná v České republice) a začínáme náš sortiment postupně nabízet v nových atraktivních obalech, opatřených touto značkou. Značka KIKKO je tak poprvé prezentována na mezinárodních textilních veletrzích.

2007
Zboží díky nové značce a novým obalům zaznamenává obrovský, skokový nárůst prodejů. Začínáme proto pracovat také na vývoji nových produktů. Již koncem roku 2007 se objevují nové bavlněné pleny s gramáží vyšší, než je na našich trzích běžné – jsou to pleny KIKKO LUX a KIKKO LUX ECO. Tyto dříve málo dostupné plenky zaplňují díru na trhu a zaznamenávají ihned obrovský úspěch. Nové produkty i tento rok prezentujeme na mezinárodních textilních veletrzích, kde sklízejí pozitivní recenze.

2008
Přicházíme s novinkou – mušelínovými čtvercovými plenami ze směsi bambusové viskózy a bavlny s výraznou gramáží, extrémní jemností a velkou savostí. Pleny se značkou KIKKO BMB zaplavují český a slovenský trh. Pleny KIKKO BMB nabízíme zpočátku v rozměru 70x70 ve 3 pastelových barvách. Opět se s velkým ohlasem účastníme řady prezentací na českých i zahraničních veletrzích.

2009
Řadu bambusových plen KIKKO BMB rozšiřujeme o pleny v nebělené verzi, osušky 90x100 KIKKO BMB s vyšší gramáží a jemnější ubrousky 30x30 KIKKO BMB. Přicházíme s novou řadou produktů KIKKO ECO. Jako vlajková loď se prvně objevuje sada dětských hraček a kousátek KIKKO ECO, vyrobená z biopolymeru, jehož základem je kukuřičný škrob. Revoluční novinka raketově startuje na českém trhu, prodeje jdou strmě nahoru. Do sortimentu tuto naši novinku společně s řadou bambusových plen KIKKO BMB zařazuje také síť ekologických drogerií DM Drogerie markt. Novinky poprvé prezentujeme na největším evropském veletrhu Kind und Jugend v Kolíně nad Rýnem.

2010
Naše bambusové pleny KIKKO BMB zařazuje do svého sortimentu také síť slovenských ekologických drogerií DM Drogerie markt. Je dokončen vývoj a výroba nového dětského nádobí KIKKO ECO. Nádobí je stejně jako naše hračky a kousátka vyrobeno z ekologického biopolymeru, jehož základem je kukuřičný škrob. Dětské nádobí je potištěno obrázky, které speciálně pro nás vytvořila známá česká výtvarnice Vendula Hegerová. Samozřejmostí u tohoto produktu je použití ekologických barev.

2011
Na trh přinášíme i nové potisky bavlněných čtvercových plen, které pro nás opět vytvořila výtvarnice Vendula Hegerová. Celý sortiment velmi úspěšně prezentujeme na největším evropském veletrhu Kind und Jugend v Kolíně nad Rýnem. O výrobky je obrovský zájem.  Vzhledem k tomu, že značka KIKKO je registrována pouze v České republice a registrace v dalších zemích by byla obtížná, rozhodujeme se pro expanzi na evropské trhy vytvořit rebrand původní značky. Registrujeme tedy novou evropskou značku XKKO a rozhodujeme se zachovat původní úspěšný vizuál celé značky i jednotlivých produktových řad. Postupně přebalujeme zboží do nových obalů s novou značkou, rozjíždíme internetový velko- a maloobchod www.xkko.eu a spouštíme distribuci našeho zboží do všech zemí Evropské unie.

2012
Přicházíme s první kolekcí bambusových mušelínových zavinovaček 120x120 a bambusových slintáčků. Během roku přibývají další nové bambusové kolekce. Naše zboží prezentujeme na všech významných evropských B2B veletrzích s dětským zbožím.

2013  
Představujeme naše první bambusové froté deky s ručním tiskem. Naše bambusové kolekce už zahrnují 11 barev a několik desítek různých potisků.

2014  
Představujeme kolekci plen z biobavlny XKKO Staré časy – jedná se o pleny s nejvyšší gramáží v Evropě vůbec. Jako první firma z České republiky vystavujeme na CBME (Children, baby, maternity expo) v Šanghaji, což je největší veletrh s dětským zbožím v Asii. Začínáme prodávat zboží v síti exkluzivních čínských butiků a získáváme distributora v Japonsku.

2015  
Kolekce plen XKKO Staré časy je rozšířena i o barevné plenky v pastelových barvách Staré časy Pastels. Do konce roku představujeme z této kolekce i osušky Staré časy. Nové zboží opět prezentujeme na všech významných světových veletrzích včetně CBME v Šanghaji.

2016
Po velkém úspěchu plen XKKO Staré časy připravujeme i kolekci šátků ze stejného materiálu. Vyvíjíme neuvěřitelně jemný bambusový materiál XKKO BMB Valor – z jedné strany bambusové froté, z druhé jemně střižený velur. Uvádíme na trh dětské osušky s kapucí, ubrousky, žínky, vložky do podprsenky a koupelnové ručníky a osušky vyrobené z tohoto materiálu. V roce 2016 také připravujeme a certifikujeme novou kolekci ponožek a hraček z našeho bambusového materiálu XKKO BMB.