KIKKO / XKKO

Historie značek KIKKO a XKKO sahá do roku 2006. V té době jsme začali poprvé nabízet náš sortiment pod značkou KIKKO a na trh postupně uvádíme řadu kvalitního dětského zboží v produktových řadách KIKKO, KIKKO BMB, KIKKO ECO a KIKKO Organic.

Po účasti naší firmy na největších světových veletrzích se výrazně zvýšil zájem o náš sortiment, zaregistrovali jsme proto ochrannou známku s celoevropskou působností a postupně přebrandováváme z KIKKO na XKKO.

 

 

 

 

 

XKKO Organic

Pod značkou XKKO Organic nabízíme bavlněné zboží vyrobené z materiálu s certifikátem GOTS. Bavlna s GOTS certifikátem (Global Organic Textile Standard) je pěstována bez chemických postřiků za využití přírodních zákonitostí. Přirozená biodiverzita, střídání  pěstovaných plodin a hnojení kompostem udržují půdu zdravou a plnou živin.

Namísto chemických přípravků se zaplevelení předchází prostým pletím a okopáváním, mulčováním, efektivnějším zavlažováním a pěstováním více druhů rostlin pohromadě. Používají se pouze přírodní insekticidy a různými postupy, jako je například vysazení specifických plodin, se podporuje výskyt přirozených nepřátel rostlinných škůdců. Sběr květů bavlníku probíhá často ručně nebo se provádí jinými velice šetrnými způsoby a vždy bez působení chemických látek užívaných k odlisťování (defoliaci) rostlin.

 

 

 

 XKKO ECO

Je řada zboží vyrobená z biopolymeru PLA (jedná se o estery kyseliny mléčné). Bio polymer PLA, který při výrobě používáme my, je vyráběn v USA z odpadní geneticky nemodifikované kukuřice. Dovážíme tak ekologický materiál, který se vyrábí z obnovitelných zdrojů a není závislý na produkci ropy ani jejích příměsí.
PLA je celosvětově uznáván a certifikován pro použití v potravinářství, a jeho zdravotní nezávadnost je tedy stoprocentně garantována. Pro zákazníky to znamená konec strachu z nebezpečných plastových hraček a dětského nádobí, které mohou obsahovat škodlivé ftaláty, dioxiny a jiné látky ohrožující zdraví dětí. Díky nejmodernějším vědeckým poznatkům může být i plast bez jakýchkoliv zdravotních rizik – a přitom být perfektně propracovaný, ekologicky nezávadný, a navíc biologicky odbouratelný.

Materiál PLA vypadá na první pohled a dotek stejně jako běžně užívané plasty vyrobené z ropy, dosahuje dokonce i stejných vlastností: pružnost, tvrdost, průhlednost, ohebnost a odolnost. Odlišuje se však od běžných plastů specifickým zpracováním a výrobním procesem.
Na rozdíl od obyčejných plastů jsou výrobky z bioplastu PLA také chuťově a čichově neutrální. Neobsahují absolutně žádné alergeny. Jsou proto vhodné i pro citlivější děti a kojence se zdravotními problémy.

Všechny výrobky z bioplastu PLA jsou biologicky odbouratelné. Lze je přírodně degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus. Nepředstavují proto žádnou ekologickou zátěž a jsou dobrým znamením pro generace našich dětí.

 

 

 

XKKO BMB

Pod označením XKKO BMB najdou naši zákazníci v současnosti velice žádané jemné zboží, které vyrábíme ze směsi bambusové viskózy a bavlny.

Jde o hebký, antibakteriální a hypoalergenní materiál, z něhož jsme v samých začátcích začali vyrábět nejprve naše pleny.

Tento materiál se setkal s takovou oblibou, že jsme se rozhodli rozšířit jeho využití i na ostatní dětský a dospělácký sortiment.

 

 

 

ONS

Jsme výhradní distributoři patentovaných produktů Sock Ons, Mocc Ons, Dribble Ons a Plod Ons pro země střední a východní Evropy.

 

Sock Ons – chytrá drobnost, která udrží ponožky na nožkách. Vítěz ceny Innovation Award na Kind Und Jugend International Baby Show 2008 a vítěz ceny British Female Inventor Award 2008.  

Mocc Ons – roztomilé ponožkové mokasíny ve stylu papučí zajistí malým prstíkům, že budou stále v teple a pohodlí.

Dribble Ons – chytrá, praktická a stylová drobnost, která zamezí slintání dítěte na oblečení. Další z dětských gadgetů anglické designérky a maminky pěti malých kluků Kezi Lewin.

Plod Ons – další inovace z dílny anglické firmy Sock Ons, která ochrání malá kolínka před tvrdou nebo kluzkou podlahou.