Jak pečovat o plenky?


Před prvním použitím plenky vyperte.Maximální sací schopnost kalhotkových plen bude dosaže-na po 3 až 4 vypráních (u bambusových plen až po cca 10 vypráních). Při praní zapněte suché zipy kalhotkových plen, umístěné na okraji pleny, tak aby se do nich nedostala nečistota a jiná vlákna.

Bavlněné pleny
Bavlněné plenky perte na 60 °C.  Lze je prát i na 90 °C, ale urychluje se jejich opotřebení. Používejte prací prostředky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a k pokožce dítěte. Před samotným praním zapněte samostatný máchací program. Potom přidejte ostatní prádlo a prací prostředek a vyperte jako obvykle. Pokud používáte sušičku, zapněte pouze šetrný program. I zde platí, že se v sušičce pleny rychleji opotřebí. Pleny ždímejte max. na 1000 otáček. NIKDY NEPOUŽÍVEJTE AVIVÁŽ – snižuje sací kapacitu plenek. Pleny skladujte na sucho v kyblíku max. 3 dny. Pro snadnější manipulaci můžete použít do kyblí-ku síťku na pleny. To je vhodné pro pračky s předním plněním. Síťku nechejte v pračce otevřenou.

Bambusové pleny
Bambusové plenky perte na 40 °C. Při praní na vyšší teplotu by mohlo dojít k výraznému sražení materiálu. Bambusové pleny nedoporučujeme sušit v sušičce.

 

Používání separačních plen vám usnadní praní látkových plenek.

Sluníčko je nejlepší dezinfekce a bělicí prostředek, proto jej dle možností využívejte.

Hrubnutí plen zvyšuje extrémně tvrdá voda, sušení na radiátoru a prudkém slunci.